درباره دستگاه تست قند خون ای بی چک چه می دانید؟

درباره دستگاه تست قند خون ای بی چک چه می دانید؟
19 مهر

دستگاه تست قند خون ای بی چک برای بیماران دیابتی که قصد کنترل قندخون خودشان را دارند و همچنین متخصصان که قصد اندازه گیری قند خون مویرگی را دارند مورد استفاده قرار می‌گیرد و محصول کاملا کاربردی محسوب می‌شود. دستگاه قند خون ای بی چک بر اساس جریان الکتریکی عمل می کند. دقت این دستگاه توسط سازمان NIST مورد تایید قرار گرفته است. ما برای آنکه دستگاه ای بی چک را بهتر بشناسید باید با قسمت های مختلف آن آشنا شوید. در قسمت جلویی دستگاه ای بی چک شما می توانید صفحه نمایش، شکاف تست که در آن کارت کالیبراسیون را باید وارد کنید و همچنین دکمه M را خواهید دید. در قسمت پشت دستگاه شما با بخش های شکاف باتری و دکمه تنظیم که برای تنظیم زمان و تاریخ و عملکرد مورد استفاده قرار می گیرد مواجه می شوید. همچنین لازم است بدانید که نوار تستی که شما از آن استفاده می کنید از سه بخش تشکیل می شود که عبارتند از لبه بالا، اتصالات الکتریکی و شکاف نشانه.

در لبه بالا قطره خون یا ماده مورد آزمایش قرار داده می شود و سپس اتصالات الکتریکی را به سمت بالا گرفته و نوار را داخل دستگاه قرار می دهید. در شکاف نشانه هم حالت صحیح قرار گرفتن نوار در دستگاه را بررسی می کنید.

از نکات قابل توجه درباره دستگاه تست قند خون ای بی چک قابلیت سخن گو بودن آن می باشد که این امکان برای افرادی که دارای ضعف بینایی یا پیر چشمی هستند کمک خوبی به حساب خواهد آماد و استفاده از این دستگاه را آسان و کاربردی می نماید .

روش استفاده از دستگاه تست قند خون eBckek

برای عملیاتی کردن تست، ابتدا باید باتری ها را درون دستگاه قرار دهید و پس از آن دستگاه را تنظیم نمایید. پس از آنکه دستگاه را تنظیم نموده اید وقت آن است که سراغ مرحله کد دادن به دستگاه بروید. تمامی این مراحل در حقیقت مراحل قبل از شروع تست می باشد و شما پس از آن که آنها را انجام دادید باید به سراغ آغاز تست بروید. ابتدا باید درپوش را از دستگاه لانست زن جدا کرده و لانست را در دستگاه نگهدارنده قرار دهید و آن را فشار دهید تا کامل جا گیر شود. پس از انجام این مرحله باید پوشش محافظ را از لانست جدا کرده و مجدداً درپوش را بر روی دستگاه لانست زن قرار دهید. در مرحله بعدی بر اساس پوست خودتان باید عمق دستگاه را تنظیم نمایید. باید ابزار لازم را به سمت عقب بکشید تا آماده انجام تست شود. پس از این کار دستان خودتان را با آب گرم و صابون شسته و به خوبی خشک کنید و عملیات تست گیری را آغاز نمایید. به عنوان نکته آخر هم در نظر داشته باشید که برای گرفتن یک قطره خون تنها کافیست دستگاه لانست زن را بر روی انگشت خودتان قرار دهید و دکمه ماشه آن را فشار دهید.

نظر خود را بیان کنید

back to top